Vaše príbehy

Ivanin príbeh

Ivane (47), predavačke v železiarstve, diagnostikovali endometriózu pred siedmimi rokmi, po úsmych rokoch symptómov. 

Ako sama hovorí: „Videla som toľko doktorov a toľkí videli mňa, že som sa prestala hanbiť už úplne. Nikto nerozumel mojím príznakom. Nikto na nedokázal diagnostikovať.”

 

Simonin príbeh

Simone (34) bola v roku 2004 diagnostikovaná endometrióza IV. Stupňa, ktorá postihla maternicu, vaječníky, vajíčkovody aj črevá.

Okrem toho trpí aj neuropatickými  bolesťami. V 15tich jej lekár nasadil antikoncepciu, aby jej zmiernil bolestivú menštruáciu. Pokračujúce bolesti však počas obdobia viedli k pravidelnému vynechávaniu školy aj práce. Má za sebou 5 laparoskopií a 2 cykly hormonálnej liečby. Vyskúšala rôzne lieky, ktoré …

Silviin príbeh

Silvia má 28 rokov a ozvala sa mi v maili, kde ma oslovila s tým, že by chcela tiež zdieľať svoj príbeh. Som jej neskutočne vďačná za to, že napísala. 

Môj príbeh sa začal v roku 2018 v decembri, kedy som mala veľké bolesti krížov a chrbta. Na neurológií mi povedali, že mám chodiť na rehabilitácie a pre istotu ísť aj na gynekológiu, dať sa vyšetriť. Tak som aj urobila. Keď zrazu na gynekológií mi môj doktor objavil veľkú cystu. (bolesti pri menštruácií som mávala stále a pri sexe tiež, ale vždy som si dala tabletku a dalo sa to prežiť)….